Збірник матеріалів. Державна політика з електронного урядування в Україні: проблеми та виклики.

0

logo-partnery

Збірник включає різнопланові матеріали, які були використані в рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап», який реалізували з боку Польщі Асоціація організацій «Форум люблінських громадських організацій» (Люблін) та Організація «Центр Співпраці Польща-Схід» (Люблін), а з боку України головним партнером була Громадська організація “Європейський діалог” (Львів). В регіонах дій проекту підтримували регіональні координаційні центри при партнерських організаціях: ГО «Подільська Агенція регіонального розвитку», (Вінниця), «Волинський ресурсний Центр» (Рівне), Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» (Перечин) та в другий половині проекту долучився «Фонд розвитку Миколаєва» (Миколаїв). Проект реалізовано в рамках програми «Підтримка демократії» за фінансової підтримки програми польського співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща в 2014 році.

  • Забезпечення рівного доступу громадян до публічної інформації та якісних інформаційних послуг, в першу чергу – до гарантованих державою адміністративних послуг, через поширення створеної в 2013 р. мережі «Громадських інформаційних центрів» на базі бібліотек і громадських організацій в малих містах і селах Львівської області також в Вінницькiй, Закарпатськiй, Миколіївськiй та Рівненськiй областях.Цей проект є логічним продовженням багаторічної співпраці партнерів в сфері впровадження сучасних підходів в громадсько-державному управлінні, зміцненні місцевого самоврядування і місцевої демократії із використанням позитивного досвіду Польщі.
    • Розповсюдження інформації про наявні послуги електронного урядування (е-урядування) національного, регіонального та місцевого рівнів серед різних груп населення в сільській місцевості.
    • Підготовка місцевих консультантів, здатних навчити мешканців користуватися послугами е-урядування.
    • Розвиток мережі 20 інформаційних центрів громад на базі локальних НУО, сільських бібліотек за активної участі громад та органів місцевого самоврядування на рівні малих містечок та сіл 4-х областей України.

Основними результатами проекту можна вважати зміцнення потенціалу організацій громадянського суспільства в сфері е-демократії та е-урядування, розвиток самоврядування і демократії на місцевому рівні, покращення механізмів суспільного діалогу в Україні, що створює добрі можливості для наступних проектів та посилення євроінтеграційних процесів в Україні. Під час підсумкової Всеукраїнської конференції «Державна політика з електронного урядування в Україні: проблеми та виклики», яка відбулася 20-21 листопада 2014 р. у Львові в рамках проекту були розглянуті дуже важливі для України теми, між іншими про сучасний стан справ у впровадженні електронного урядування в Україні та Польщі, електронні адміністративні послуги та розбудова необхідної інфраструктури на регіональному рівні. Також представлено результати дослідження е-урядування 100 міст України та «Зелену книгу» – дослідження, підготовленого Робочою групою з розробки урядової політики в сфері розвитку е-урядування при Віце-Прем’єр-Міністрові України, яка потім обговорювалась учасниками конференції в чотирьох робочих групах.

Проект реалізувався в нелегкий для України час, коли в умовах війни на сході країни необхідно було реформувати всі сфери суспільного життя. Сподіваємось, що результати діяльностей проекту та багатьох інституцій, причетних до проекту стануть вагомим внеском в «Дорожню Карту Реформ для майбутнього парламенту», де визначено програмні документи у 20 найважливіших галузях, які потребують невідкладного реформування і зокрема, в сфері електронного урядування.

Координатор проекту з польської сторони: Наталія Гмурковська

Координатор проекту з української сторони: Ігор Каспрук

Публікація висловлює виключно думку автора та не може сприйматися як офіційна точка зору Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Publikacja wyraża wyłącznie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

programa-pidtrymky-demokratii

Коментарі