Дослідження динаміки формування об’єднаних громад в Україні

0

1 квітня 2014 року Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в України, відповідно до якої одним із завдань адміністративно-територіальної реформи в Україні є визначення обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади з метою забезпечення доступності та належної якості публічних послуг, що надаються такими органами. На виконання цього, а також інших завдань Верховна Рада України 5 лютого 2015 року прийняла Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст. Зокрема, він визначає основні умови добровільного об’єднання територіальних громад.

На виконання Закону 8 квітня 2015 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило Методику формування спроможних територіальних громад.

Станом на 12 серпня 2015 року не схвалені обласною радою Плани лише в 3 областях – Закарпатській, Київській та Тернопільській (на тимчасово окупованих територіях План затверджується розпорядженням голови обласної військово-цивільної адміністрації). 5 серпня 2015 року Кабінет Міністрів України схвалив Плани Луганської, Херсонської та Дніпропетровської областей, а 10 серпня – ще 6: Донецької, Житомирської, Миколаївської, Рівненської, Хмельницької та Чернігівської.

Паралельно відбувається процес на місцях – ініціюються об’єднання, проводяться громадські слухання, рішення про добровільне об’єднання міських, сільських та селищних рад скеровуються в обласні адміністрації для надання висновку щодо їх відповідності Конституції та законам України.

Завантажити (PDF, Невідомий)

Коментарі