Методологія оцінки громадянської участі у прийнятті політичних рішень на рівні територіальних громад

0

Минулого тижня ми презентували Аналітичне дослідження громадянської участі у прийнятті політичних рішень на рівні територіальних громад, яке наша команда здійснила в рамках проєкту «Посилення рівня залучення громадян та впливу громадянського суспільства» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Сьогодні презентуємо логічне продовження цього дослідження – Методологію оцінки громадянської участі у прийнятті політичних рішень на рівні територіальних громад, яка постала на основі аналітичних розробок нашої команди.

Ця методологія є універсальною та готовою до застосування в будь-якій громаді України – з її допомогою можна визначити рівень залучення громадян, громадської участі на рівні територіальної громади.

Ця методологія зосереджена на аналізі двох ключових гравців – органу місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства – і передбачає проведення контент-аналізу відкритих джерел інформації (контент-аналіз офіційних сайтів та сторінок у соціальних мережах ОМС та ОГС), вивчення офіційних документів органу місцевого самоврядування, проведення анкетування представників ОГС і ОМС та групових інтерв’ю для уточнення даних відповідей анкет. Методологія містить детальну шкалу та перелік критеріїв оцінки, зразки анкет для ОГС та ОМС.

У разі нестачі часового чи людського ресурсу цю методологію можна застосовувати у спрощеному варіанті, наприклад, не проводити анкетування чи групові інтерв’ю.

ГО «Європейський діалог» уже застосував цю методологію на практиці та провів дослідження рівня залучення громадян у 30 громадах Житомирської, Закарпатської та Львівської областях. Результати цього дослідження будуть оприлюднені в наступних публікаціях на нашому сайті.

Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» у рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

Завантажити (PDF, 1.47MB)

Коментарі