Для чого нам аналітика в культурі?

0

ucf_logo_transparent_ua_shortМинулого тижня ми писали про те, що отримали грант від Українського культурного фонду на підготовку аналітичного дослідження в рамках програми “Аналітика культури”.

Сьогодні розповімо, що ми будемо робити, для кого ми це будемо робити і чого ми хочемо досягти.

Метою нашого дослідження є гармонізація відносин сфери культури та сфери туризму шляхом системного аналізу зв’язків культурно-мистецьких діяльностей та туристичної привабливості територій для формування перспективних напрямків їх подальшого розвитку.

Для досягнення такої мети, ми повинні:

  1. Визначити конкретні “зони пересікання” культурно-мистецьких діяльностей та туристичної привабливості територій;
  2. Проаналізувати результати досліджень щодо виявлених таких “зон пересікання”;
  3. Провести фокус-групи зі стейкхолдерами;
  4. Здійснити формальний, економічний та змістовний аналізи “зон пересікання” та їх взаємного впливу на національному та регіональному або муніципальному рівнях;
  5. Оцінити зовнішні фактори впливу на взаємозв’язки “зон пересікання”;
  6. Здійснити аналіз та систематизацію кращих практик взаємодії сфер культури та туризму на рівні регіонів та муніципалітетів;
  7. Здійснити аналіз політики міста Львова у сфері культури, як визнаного лідера туризму в Україні.

“Особливо цікавим буде аналіз культурної політики міста Львова, як визнаного лідера туризму в Україні, де окрім широко відомої успішної практики намітилась низка проблем, які необхідно враховувати новачкам, що планують використовувати культурно-мистецькі діяльності для формування туристичної привабливості своїх територій з метою соціально-економічного розвитку та збільшення доходів місцевих бюджетів”, – додав керівник аналітичної групи “Європейського діалогу” Олександр Софій.

Нагадаємо, що уже в жовтні цього року “Європейський діалог” проведе і презентує дослідження, яке зможе компенсувати брак знань про взаємозв’язки культурно-мистецької сфери та туристичної привабливості територій, а також окреслить шляхи залучення відповідних агентів змін, які зможуть використати результати цього дослідження при розробці регіональних/муніципальних культурних політик – стратегій, програм, інституцій і механізмів їх фінансування.

Коментарі