“Європейський діалог” у Брюсселі

0

У 2015 році Громадська організація “Європейський діалог” стала членом Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі. З 28 лютого по 2 березня 2016 року відбувся візит до Брюсселю 23 провідних українських експертів – представників партнерів та членів Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі. Одним з цих експертів був молодий аналітик «Європейського діалогу» Олександр Гирич.

29 лютого делегати взяли участь у першій Українській Лабораторії у Брюсселі “Ярмарок проектних ідей на підтримку реформ в Україні”, яка була організована з метою допомоги українським аналітичним центрам знаходити потенційних партнерів та донорів з ЄС для кооперації, і в майбутньому, для реалізації спільних проектів. На зустрічі були присутні 97 учасників з більш ніж 40 організацій. Учасники працювали у таких тематичних робочих групах: “енергетика та навколишнє середовище”, “належне врядування та верховенство права”, “реалізація ГВЗВТ (DCFTA)”, “комунікація, ЗМІ та доступ до інформації”, “міжнародні відносини”, “безпека та міграційна політика”. Під час цієї зустрічі стало зрозуміло, що європейська сторона дійсно зацікавлена у співпраці з українськими організаціями, і що питання реформ в Україні є гострим і важливим для європейських представників. Під час обговорення були створені умови для знайомства з представниками провідних європейських аналітичних центрів, обміну досвідом, а також пошуку спільних тем для досліджень.

Також українські експерти взяли участь у першому Українському тижні в Європейському Парламенті, під час якого були проведені дебати і консультації з посадовцями відділів та служб інституцій Європейського Союзу, які займаються питаннями України – Групою підтримки України Європейської Комісії, відділом України та Службою ЄС з протидії пропаганді Європейської Служби Зовнішньої Дії, а також з дипломатами країн-членів ЄС.

Про враження нашого аналітика від цієї поїздки читайте у його блозі.

Коментарі