Чому важливо посилювати залученість громадян та вплив громадянського суспільства?

0

Більшість громад в Україні відрізняються не достатньо високим рівнем участі громадян у місцевому врядуванні, прийнятті рішень та місцевих справах.

Більшість посадовців на місцях не мають достатніх знань, мотивації чи часу, щоб зосередитися на посиленні  участі громадян в управлінні та прийнятті рішень, і рідко бачать користь або стимули для цього.

Зі свого боку, організації громадянського суспільства та активісти рідко звертаються та намагаються вплинути на керівництво, щоб посилити свою участь у прийнятті рішень, а радше працюють безпосередньо з мешканцями, надаючи їм підтримку через паралельні структури та канали, тоді коли відповідні дії та політики місцевого самоврядування відсутні.

Обом сторонам не вистачає досвіду співпраці, розуміння її переваг, а також ефективних комунікаційних навичок для конструктивного діалогу та взаємодії один з одним.

В результаті робота і рішення місцевої влади не завжди відповідає реальним потребам мешканців громад, оскільки ці потреби не достатньо вивчені, прокомуніковані та адвокатовані. З другого боку, організації громадянського суспільства через недостатній рівень співпраці із місцевою владою, хоч і діють активно та реалізовують велику кількість заходів, не виконують функції залучення громадян до прийняття рішень, не артикулюють потреби мешканців, не впливають на політики, які розробляє та втілює у життя місцева влада. По суті органи місцевого самоврядування делегують організаціям громадянського суспільства частину своїх повноважень, особливо у гуманітарній сфері, але при цьому реальної співпраці задля якомога повнішого забезпечення покращення якості життя мешканців на сьогодні немає.

Тому важливим є посилення залучення громадян до прийняття рішень, активізація громадянського суспільства, щоб ті рішення та політики, які втілює у життя місцева влада відповідали реальним інтересам мешканців, щоб ці рішення та політики були спільним продуктом органів місцевого самоврядування, органів громадянського суспільства та мешканців. Налагодження діалогу, взаємодії та партнерства, активізація самих мешканців є запорукою успіху та веде до покращення якості життя у громадах.

Саме тому «Європейський діалог» розпочинає реалізацію нового проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Ця публікація створена ГО «Європейський діалог» в рамках проєкту «Посилення залученості громадян і впливу громадянського суспільства» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього проєкту/заходу/публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США».

 

Коментарі