Гуртожиток Сокальського професійного ліцею: плани робіт

0

Сьогодні розповімо про ще один об’єкт, який потрапив в наш проєкт “Гідні та екологічні умови проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають у Червоноградському вугільному мікрорегіоні”.

Це вже п’ятий об’єкт – гуртожиток Сокальського професійного ліцею. І він теж буде реконструйований, щоб ВПО отримали комфортні умови для проживання.

Гуртожиток має 5 поверхів і загальну площу 3290 м². Фундамент будівлі в задовільному стані, без пошкоджень та тріщин. Проте бруківка (вологоізоляція) відсутня. Заходи з енергоефективності цієї частини будівлі не проводилися. Існуючі стіни зведені з глиняної цегли та знаходяться в задовільному стані, але є зношеність декоративного шару. Загальна площа стін гуртожитку становить 1711 м². Через низький термічний опір через стіни відбуваються значні тепловтрати, що призводить до надмірних витрат енергії на опалення будівлі. Опалення гуртожитку газове (з власною котельнею). Система освітлення працює за допомогою стельових світлодіодних світильників, а загальна максимальна потужність освітлення становить 8,6 кВт. В опалювальний сезон розрахункове споживання електроенергії становитиме 208 кВт/год. Існуюча максимальна номінальна потужність електропостачання гуртожитку становить 140 кВт. Окрім цього, в гуртожитку відсутня пожежна сигналізація, що суперечить вимогам безпеки для мешканців.

У межах проєкту, заплановані такі види робіт:
1. Стіни підвалу пропонується утеплити екструдованим пінополістиролом нижче та над рівнем землі, товщиною не менше 100 мм. Додатково передбачається дренаж ґрунтових вод з рифленою мембраною для захисту гідроізоляційного шару від механічних, хімічних та інших пошкоджень.
2. Зовнішнє утеплення стін пропонується виконати теплоізоляційними матеріалами – мінеральною ватою товщиною 200 мм. Додатково заплановане утеплення зовнішніх віконних прорізів.
3. Пропонується встановити на даху сонячну електростанцію потужністю до 60 кВт. Річна генерація цієї сонячної станції повністю компенсує споживання електроенергії на освітлення будівлі та частково на інші побутові потреби.

Загальна вартість запланованих робіт – понад 213 тисяч євро. Після завершення реалізації цього проєкту 92 внутрішньо переміщені особи матимуть покращені умови для проживання.

Нагадуємо, проєкт фінансується Федеральним міністерством економіки і захисту клімату Німеччини (BMWK) та підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у межах проєкту “Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України”.

Коментарі