У Львові стартує Всеукраїнська конференція «Державна політика з електронного урядування в Україні: проблеми та виклики»

0

Основними завданнями проекту були:

Розповсюдження інформації про наявні послуги електронного урядування (е-урядування) національного, регіонального та місцевого рівнів серед різних груп населення в сільській місцевості.

Підготовка місцевих консультантів, здатних навчити мешканців користуватися послугами е-урядування.

Розвиток мережі громадських інформаційних центрів на базі локальних НУО, сільських бібліотек, органів місцевої влади за активної участі громад та органів місцевого самоврядування на рівні малих містечок та сіл чотирьох областей.

Додатково до проекту долучилась Миколаївська область.

В роботі конференції візьме участь 60 осіб з числа учасників проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап»;  членів Асоціації органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України»; польська  делегація; представники  донорських організацій – Міністерства закордонних справ Польщі та Фонду «Східна Європа».

Громадська організація “Європейський діалог” спільно із партнерами – Асоціацією «Форум Люблінських громадських організацій», Центром Співпраці «Польща-Схід» та програмою «Бібліоміст-Україна» з 2012 року працюють в сфері е-урядування, зокрема забезпечення доступу громадян до публічної інформації.

В 2012 році були  реалізовані спільні проекти «Громадські інформаційні центри у Львівській  області» та  «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», головною ідеєю яких було  забезпечення рівного доступу громадян до інформаційних послуг, в першу чергу –  до адміністративних послуг через створення мережі «громадських інформаційних центрів» на базі неурядових організацій та бібліотек в сільській місцевості.

Особливістю цих проектів було те, що учасники мали змогу ознайомитись з досвідом е-урядування під час візитів польських експертів в Україну та стажування української команди в Польщі.

Завдяки успішній реалізації цих проектів стало можливим поширити досвід створення громадських інформаційних центрів в інші області України в рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькій, Закарпатській, Львівській та Рівненській областях – ІІ етап», фінальним етапом якого стало проведення у м. Львові 20-21 листопада 2014 року Всеукраїнської конференції «Державна політика з  електронного урядування в Україні: проблеми та виклики».

Особливістю конференції є те, що завдяки впровадженню ініціатив Львівської обласної ради та державної адміністрації в сфері е-урядування, новоствореної Державної служби з питань електронного урядування та Асоціації органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України» на конференції не тільки буде представлений успішний досвід учасників, але й відбудеться обговорення  Дослідження, підготовленого Робочою групою з розробки урядової політики у сфері розвитку електронного урядування та Регіональної програми інформатизації Львівської області на 2015 – 2017 роки.

Коментарі